Basketboll

NBA – Play Off/ Boston mposht bindshëm Toronton, Clippers “përmbys” Denverin

Pas dy humbjeve radhazi, Boston Celtics u rikthyen te fitorja ndaj Toronto Raptors, duke marrë edhe avantazhin e përgjithshëm 3-2 me ndeshje. Celtics triumfuan me rezultatin e thellë 111-89 në “HP Field House” të Orlandos, në një sfidë të cilën e vunë në rrjedhën e duhur që n gjysmën e parë.

Në përfundim të gjysmës së parë të ndeshjes, Boston Celtics kishte siguruar një avantazh të konsiderueshëm prej 27 pikësh dhe morën fitoren në përballjen e pestë çerekfinale, pavarësisht përpjekjeve të kanadezëve për të reaguar në fraksionin e tretë dhe të katërt.

Jaylen Brown, Kemba Walker dhe Jayson Tatum ishin protagonistët e suksesit për Boston Celtics, që tani është vetëm një fitore larg kualifikimit për në gjysmëfinale dhe ndeshja e radhës bëhet akoma më e rëndësishme.

Los Angeles Clippers mori avantazhin 2-1 me ndeshje, pasi fitoi me shifrat 113-107 përballjen e mbrëmjes së djeshme ndaj Denver Nuggets, në sfidën e zhvilluar në arenën tjetër të Orlandos “Advent Health”.

Nuggets patën kontrollin e lojës nga fillimi dhe u duk se po shkonin drejt fitores, por u dorëzuan totalisht në 7-8 minutat e fundit të lojës dhe panë t’u rrëshqiste suksesi nga duart, pasi Clippers bëri mrekullinë, duke shkuar nga disavantazhi prej 7 pikësh, në avantazh prej 6 pikësh, brenda pak minutash.

Serbi Jokiç bëri sërish një ndeshje mjaft të mirë për Denver, pasi shënoi 32 pikë, rikuperoi 12 topa dhe dha 8 asiste, ndërsa te Clippers shkëlqyen Paul George dhe Kawhi Leonard, të cilët udhëhoqën skuadrën drejt suksesit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency