Basketboll

NBA-Play Off/ “Cikloni” Durant çon Warriors në çerekfinale

Kampionët në fuqi të NBA, Golden State Warriors kaluan në fazën çerekfinale të Play Off-it, pasi eliminuan Los Angeles Clippers me rezultatin e përgjithshëm 4-2.

Kualifikimi për Warriors u vulos në “Staples Center” të Los Angelesit, ku kampionët në fuqi, të udhëhequr nga një Kevin Durant “magjik, arritën të fitojnë me rezultatin 110-129, duke e bërë të panevojshme luajtjen e përballjes së shtatë mes tyre.

Golden State dominoi takimin në 3 fraksionet e para, ku veçanërisht në pjesën e dytë, fituan me 15 pikë më tepër se Clippers, ndërsa këta të fundit u zgjuan vetëm në pjesën e fundit, kur gjithçka kishte marrë fund.

Kevin Durant ishte lideri i Warriors dhe me meritë u shpall më i miri i ndeshjes, pasi arriti të realizojë 50 pikë, të japë 5 asiste dhe të rikuperojë 6 topa në tabelë, shifra këto të rralla në sportin e basketbollit.

Në çerekfinale, Golden State Warriors do të përballet me Houston Rockets, ndërsa sfida e parë mes tyre do të luhet nesër në “Oracle Arena” të Oaklandit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency