Basketboll

NBA-Play Off/ Curry i pandalshëm, Warriors fitojnë gjysmëfinalen e parë ndaj Portland

Golden State Warriors kanë bërë të tyren ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Portland Trail Blazers, e cila u zhvillua mbrëmjen e djeshme në “Oracle Arena” të Oaklandit.

Vendasit ishin dominues thuajse gjatë gjithë takimit, përveç pjesës së tretë, ndërsa në fraksionin e fundit ishin thuajse perfektë duke e fituar me 16 pikë diferencë dhe të gjithë takimin me shifrat 116-94.

Stephan Curri ishte njeriu i ndeshjes, duke shënuar 36 pikë, dhënë 7 asiste dhe rikuperuar 6 topa në tabelë, ndërsa edhe Thompson dha një kontribut mjaft të rëndësishëm për Warriors.

Kjo ishte përballja e parë gjysmëfinale mes dy skuadrave, ndërsa takimi i radhës do të luhet sërish në Oakland, më 17 maj, për t’u zhvendosur më pas në Portland për dy ndeshjet e radhës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency