Basketboll

NBA – Play Off/ Curry spektakolar në triumfin e Warriors, Spurs fitojnë ndaj Denverit

Ka nisur faza Play Off në NBA, ku kampionët në fuqi, Golden State Warriors “treguan dhëmbët” që në sfidën e parë përballë Los Angeles Clippers.

Në sfidën e zhvilluar në “Oracle Arena” të Oacklandit, Warriors triumfuan me rezultatin e thellë 121-104, falë një forme spektakolare të Stephan Curryt, me 37 pikë të realizuara, 7 asiste dhe 15 rikuperime.

Vendasit vendosën diktatin që në frakisionin e parë dhe fituan më pas deri në të tretin, ndërsa Clippers reaguan disi vetëm në pjesën e fundit, kur patën një avantazh prej dy pikësh, që nuk ndikuan gjithsesi në rezultatin final.

Sfida tjetër e Play Off-it, ishte ajo mes Denver Nuggets dhe San Antonio Spurs, që u fitua nga këta të fundit me rezultatin e ngushtë 96-101. Spurs-at, të udhëhequr nga Demar DeRozan, ishin më të qartë në lojën e tyre dhe kthyen në favor 3 nga 4 fraksionet e lojës, duke e nisur me këmbën e mbarë fazën Play Off.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency