Basketboll

NBA, Raptors dhurojnë spektakël, Houstonit nuk i mjaftuan 38 pikët e Hardenit

Toronto Raptors tregon muskujt ndaj Houston Rockets brenda në “Toyota Center”, duke i shkaktuar një humbje të rëndë James Hardenit me shokë, 113 – 129. Të dyja skuadrat i kushtuan më shumë rëndësi fazës sulmuese, duke dhuruar spektakël për të pranishmit. James Harden shënoi shifra stratosferike (38 pikë, 11 asist dhe 6 topa të kontrolluar në tabelë), por që nuk mjaftuan për të siguruar fitoren e 12-të në sezonin e rregullt. E pabesueshme ajo që ndodhi në periodën e dytë, me skuadrëm e Mike D’Antonit që u ndëshkua me plot 45 pikë. Për kanadezët spikati DeRozan, i cili shënoi 27 pikë, 5 asist dhe 6 rikuperime.

Nuk di të ndalet Boston Celtics, që siguroi fitoren e 13 në sezonin e rregullt ndaj Brooklyn Nets 102 – 109, duke blinduar kryesimin në Konferencën e Lindjes. Kyrie Irving, që u rikthye me maskë mbrojtëse në parektin e “Barclays Center”, për shkak të një frakture në fytyrë, ishte më i miri në këtë përballje me 25 pikë, 5 asist dhe 3 rikuperime, ndërsa Marc Morris shtoi edhe 20 pikë  të tjera për Celtics.

Vazhdon forma e dobët e Dallas Mavericks, që u mposht 91 – 97 nga San Antonio Spurs. Aldridge, i cili ka lindur në Dallas, shfaqi formën e tij më të mirë sezonale, duke shënuar 32 pikë, dhënë 4 asist dhe kontrolluar 5 topa për Spurs-at. Mavericks e humbën kryesimin në fund të pjesës së parë, pa mundur që ta kthenin rezultatin, edhe pse kishin mbështetjet e publikut vendas.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency