Basketboll

NBA, Raptors të pandalshëm, Antetokounmpo 35 pikë në suksesin e Bucks

Toronto Raptors vazhdon të dominojë në Konferencën e Lindjes, teksa në takimin e radhës në sezonin e rregullt të NBA-së mposhti me 5 pikë diferencë, 103 – 98 Charlotte Hornets, duke blinduan vendin e parë në renditje. Paraqitja e Kylie Walker nuk mjaftoi për skuadrën të cilën e ka në pronësi legjenda e basketbollit amerikan, Michael Jordan, pasi kanadezët, të udhëhequr nga dyshja DeRozan-Valanciunas, respektivisht me 19 dhe 18 pikë, ishin më kompaktë mbi parket, duke u shkaktuar humbjen e tretë radhazi Hornets.
Fitore e ngushtë 95 – 98 e Indiana Pacers në parketin e Washington Wizards. Oladipo ishte “ylli” i përballjes me 33 pikë, 3 asite dhe 7 rikuperime, ndërsa Bogdan Bogdanovic shtoi edhe 20 pikë të tjera për Pacers. Në radhët e Wizards spikati Beal me 22 pikë, 11 asiste dhe 3 rikuperime. Kjo ishte humbja e tretë për Wizards, por që nuk e rrezikojnë zonën play off.
Los Angeles Clippers vazhdon të këmbëngulë për një vend në play off në Konferencën e Perëndimit. Kalifornianët mposhtën me vështirësi 123 – 120 Brooklyn Nets, falë dyshesh Rivers-Harris, me 35 pikë në total. Për Nets LeVert shënoi 27 pikë, por që nuk vlejtën për të fitoren.
Vijon forma e mirë e New Orleans Pelicans, që iu imponua 109 – 126 Dallas Mavericks. Spikatën për miqtë Holiday dhe Mirotic, respektivisht me 30 dhe 24 pikë.
Ndërkohë Antetokounmpo me 35 pikë, 7 asiste dhe 9 rikuperime ishte inspiruesi i fitores së Milwaukee Bucks 118-110 ndaj Philadelphia 76ers.
Sacramento Kings i shkaktoi humbjen e katërt radhazi New York Nicks 102 – 99. Të dyja skuadrat kanë zhvilluar një sezon relativisht të dobët dhe praktikisht nuk kanë shanse për t’u renditur në zonën play off në përfundim të sezonit të rregullt.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency