Basketboll

NBA, San Antonio fiton derbin teksan, buzëqeshin Milwaukee e Denver!

San Antonio Spurs është rikthyer fuqishëm. Vijon forma e shkëlqyer e skuadrës së Gregg Popovich që fitoi edhe derbin teksan përballë Dallas Mavericks me rezultatin 112-105 brenda në American Airlines Center. Kjo ishte fitorja e 6-të radhazi për Spurs-at që synojnë të sigurojnë sa më shpejtë kualifikimin në play-off ndërsa aktualisht pozicionohen të 6-t në Perëndim.  Një fitore nën shenjën e dyshes DeRozan-Aldrige. I pari realizoi 33 pikë ndërsa Aldridge u mjaftua me 28 pikë, ndërsa pikëshënuesi më i mirë ishte Jaled Brunson i Dallas të pamjaftueshme gjithsesi për të evituar humbjen e 11-të në 12 ndeshjet e fundit të Mavericks të cilët po përjetojnë një krizë të thellë dhe ky sezon duhet harruar sa më shpejtë.

U rikthye menjëherë te fitorja Milwaukee Bucks që regjistroi suksesin e 51-të sezonal pasi kaloi në transfertë Neë Orleans Pelicans me rezultatin e thellë 130-113. Një tjetër provë force e Giannis Antetokounmpo me shokë me Bucks që kanë hedhur tashmë kandidaturën jo vetëm për titullin në Lindje por edhe për unazën e kampionit në NBA. Antetokounmpo me 24 pikë dhe Middelton me 23 ishin dy pikëshënuesit më të mirë mbi parket për Milaëaukee-n.

Nuk lëshon terren në Perëndim, Denver Nuggets. Skuadra nga Colorado arriti një tjetër sukses me peshë pasi mposhti në Pepsi Center me rezultatin e thellë 133-107 Minnesota Timberwolves në një ndeshje të dominuar nga vendasit, ku spikatën Murray me 30 pikë dhe Millsap me 23, me Denverin që mbajti gjallë shpresat për vendin e parë në Perëndim, pasi ka vetëm një humbje më shumë se Golden State. Te Minnesota ndërkohë më i miri mbi parket ishe Karl Anthony-Toëns, autor i 34 pikëve.

Pas 5 humbjesh rresht u rikthye më në fund te fitorja Los Angeles Lakers që triumfoi në transfertën e Ilinois ndaj Chicago Bulls me rezultatin 123-107 për meritë të LeBron James i cili koleksionoi në total 36 pikë 4 asiste dhe 10 rikuperime, gjithsesi edhe pas këtij suksesi shanset e Lakers për të shkuar në play-off janë të papërfillshme.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency