Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

Nba, shkëlqen Brooklyn Nets, fitojnë Lakers e Pelicans

BROOKLYN, NY - OCTOBER 8: D'Angelo Russell #1 and Jeremy Lin #7 of the Brooklyn Nets high five during a preseason game against the New York Knicks on October 8, 2017 at Barclays Center in Brooklyn, New York. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2017 NBAE (Photo by Nathaniel S. Butler/NBAE via Getty Images)

3 nga 3. Brooklyn Nets është në superformë pasi triumfoi edhe në sfidën e 3-t parasezonale. Skuadra njujorkeze shpartalloi sërish në derbi New York Knicks këtë herë me një rezultat akoma më të thellë. 117-83 në favor të Brooklyn ishte rezultati i sfidës me Knicks që po e ndiejnë jo pak largimin e yllit të skuadrës Carmelo Anthony te Oklahoma City Thunder. Shumë pak pikë në Staples Center, por Los Angeles Lakers pas dy humbjesh regjistroi fitoren e parë pasi mposhti në derbin kalifornian Sacramento Kings me rezultatin e ngushtë 75-69.  Në United Center të Ilinois-it, spikati New Orleans Pelicans që mposhti Chicagon vendase me rezultatin 108-95.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...