Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

Nba, shkëlqen Dallas, bien Cleveland e Golden State

Fitorja e dytë rradhazi për Dallas Mavericks në ndeshjet paresezonale të Nba. Formacioni teksan shfaqi një formë të shkëlqyer edhe në sfidën ndaj Chicago Bulls, duke e shpartalluar skuadrën nga Ilinois.

Në American Airlines Center përfundoi gjithcka me fitoren e thellë të vendasve me shifrat 118-71, me Chicagon që pësoi humbjen e parë në ndeshjet parasezonale. Humbje e rëndë edhe për nënkampionët e Cleveland Cavaliers të cilët u thyen Brenda në Ohio nga Atlanta Hawks me rezultatin 109-93.

Zhgënjyen edhe kampionët e Golden State Warriors që në Shenzhen të Kinës u dorëzuan përballë Minesotta Timberwolves me shifrat 111-95.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...