Basketboll

NBA/ Spektakël në “TD Garden”, Boston triumfon ndaj LA Clippers

Në “TD Garden” të Bostonit u zhvillua një nga sfidat më spektakolare të NBA, mes Celtics vendas dhe Los Angeles Clippers, një takim që pas 4 fraksioneve të kohës së rregullt përfundoi në barazim dhe u desh të aplikoheshin dy kohë shtesë, për të përcaktuar fituesin.

Vendasit vinin pas një humbjeje përballë Houston Rockets dhe donin reagimin, por fraksioni i parë i lojës foli për miqtë nga Los Angeles, që morën avantazhin ndonëse të ngushtë me vetëm dy pikë diferencë, 30-32.

Në pjesën e dytë, Boston Celtics realizuan sërish 30 pikë, që i mjaftuan për të marrë epërsinë, pasi Clippers u ndalën në kuotën e 26 pikëve. Edhe fraksioni i tretë foli për skuadrën vendase, ndonëse me rezultat të ngushtë, ndërsa në pjesën e fundit ishin miqtë nga Los Angeles që rikthyen baraspeshën 114-114.

Për të përcaktuar fituesin u desh të luheshin dy kohë shtesë dhe në fund gjithçka foli për vendasit që fituan 27-19 dhe të gjithë takimin me rezultatin 141-133. Jayson Tatum ishte protagonist për Boston Celtics, pasi shënoi 39 pikë, rikuperoi 9 topa dhe dha një asist, ndërsa për miqtë bëri një ndeshje mjaft të mirë Lou Williams.

Pas dy humbjeve radhazi, Oklahoma City Thunder u rikthye te fitorja dhe e bëri këtë në transfertën e “Smoothie King Center” përballë vendasve të New Orleans Pelicans, me rezultatin final 118-125.

Vendimtare për fatin e takimit ishte pjesa e dytë e ndeshjes, të cilën miqtë e fituan me 9 pikë diferencë, falë edhe formës mjaft të mirë të basketbollistit italian Danilo Gallinari, që shënoi 29 pikë, rikuperoi dy topa dhe dha një asist.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency