Basketboll

NBA, Spurs mposhtin Lakers-at, Doncic fiton duelin me Jokic!

Los Angeles Lakers pëson humbjen e 3-të sezonale në NBA. Për të ndalur hovin e kampionëve në fuqi që vinin pas 4 fitoresh radhazi mendoi San Antonio Spurs që triumfoi me rezultatin 118-109 brenda në Staples Center. LaMarcus Aldridge ishte ai që mori për dore skuadrën teksane teksa koleksionoi në total 28 pikë 5 rebound dhe 3 asiste me skuadrën e Gregg Popovich që regjistroi suksesin e 4-t në 8 takime. Te Lakers spikati mbreti James me Lebron që me 27 pikë 6 rebound dhe 12 asiste ishte më i miri mbi parket për kalifornianët por pa mundur të evitojë dot humbjen e skuadrës së tij. Regjistroi fitoren e 5-të sezonale Brooklyn Nets që mposhti skuadrën më të mirë të momentit në konferencën e Lindjes, Philadeplhia 76ers me shifrat 122-109.

Në mungesë të dy yjeve të ekipit, Irving dhe Durant ishin Harris dhe LeVert që morën për dorën skuadrën nju-jorkeze duke realizuar në total 50 pikë. Një ndeshje vërtet spektakolare ishte ajo që u zhvillua në Colorado mes Denver Nuggets dhe Dallas Mavericks me skuadrën teksane që fitoi me shifrat 124-117 pas kohës shtesë. Slloveni Luka Doncic e fitoi derbin ballkanas ndaj serbit Nikola Jokic. Doncic e mbylli ndeshjen me 38 pikë 9 rebound dhe 13 asiste duke iu afruar shumë triple-double, ndërkohë që Jokic koleksionoi në total 38 pikë por edhe 11 rebound e 4 asiste.  Për Dallas kjo ishte fitorja numër 4 në 8 takime ndërkohë që Denver pësoi humbjen e 5-të në po kaq ndeshje. Buzëqeshi edhe Portland Trail Blazzers që u rikthye te fitorja falë suksesit 135-117 ndaj Minnesota Timberwolves në një sfidë ku Damian Lillard ishte thjeshtë fenomenal me 39 pikë 7 topa të rikuperuar poshtë tabelës dhe 7 pasime deçizive.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency