Basketboll

NBA/ Spurs pas 22 vjetësh nuk shkojnë në play off, Lillard mban në lojë Blazers

U luajtën gjashtë takimet radhës në NBA, në të cilat pritej të jepeshin verdiktet e fundit të sezonit të rregullt. Gjithçka shkoi brenda pritshmërive me fitoret e Portland Trail Blazers dhe Memphis Grizzlies, me këta të fundit që pas disa javëve në ferr duhet të falënderojnë Milwaukee Bucks, që nuk u impenjuan shumë, duke e patur mendjen tashmë në play off. Eliminohen Phoenix Suns dhe San Antonio Spurs.

Portland Trail Blazers arritën të triumfonin në frymën e fundit ndaj Brooklyn Nets me rezultatin 134-133. Në këtë përballje të ekuilibruar diferencën e bëri Damian Lillard, që realizoi plot 42 pikë dhe dha 12 asiste, ndërsa në rdhët e Nets spikati me 37 pikë Caris LeVert, që gjithsesi gaboi në gjuajtjen e fundit, që do të mund të siguronte fitoren e skuadrës së tij.

Për Blazers, që e mbyllën sezonin e rregullt në vendin e tetë në Perëndim, do të mjaftojë një fitore në dy përplasjet me Grizzlies për të vijuar më tej sezonin.

Memphis, që shpërdori një avantazh të madh ndaj rivalëve me humbjet e javëve të fundit, vijon mrekullisht rrugëtimin, falë suksesit 119-106 ndaj Milwaukee Bucks, me këta të fundit që kursyen energjitë, duke mos aktivizuar disa nga elementët kryesorë të skuadrës, ndërsa Giannis Antetokounmpo, për fatin e mirë të Grizzlies, ishte i skualifikuar. Spikati me 31 pikë Dillon Brooks, pa harruar ndihmën e jashtëzakonshme të Jonas Valanciunas, që e mbylli takimin me “triple double”: 26 pikë, 19 “rebound” dhe 12 asiste.

Shpresuan deri në fund Phoenix Suns, që patën një ecuri të pabesueshmë në këtë rikthim të NBA-së pas ndërprerjes. Skuadra nga Arizona triumfoi 128-102 ndaj Dallas Mavericks, por për të shkuar në play off i nevojitej edhe suksesi e Brooklyn Nets ndaj Blazers, i cili nuk erdhi.

San Antonio Spurs u mposhtën 118-112 përballë Utah Jazz, me teksanët që dështojnë të luajnë në play off pas kualifikimit në 22 edicione radhazi.

Në takimet e tjera kishte pak interes. Boston Cetlics “pushuan” ndaj Wizards, duke u mposhtur 96-90, ndërsa Los Angeles Lakers e hoqën këmbën nga gazi, duke u dorëzuar 136-122 ndaj Sacramento Kings.

 

Rezultatet:

Boston Celtics – Washington Wizards 90-96

Los Angeles Lakers – Sacramento Kings 122-136

Memphis Grizzlies – Milwaukee Bucks 119-106

Phoenix Suns – Dallas Mavericks 128-102

Utah Jazz – San Antonio Spurs 118-112

Brooklyn Nets – Portland Trail Blazers 133-134

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency