Basketboll

NBA, Toronto barazon serinë ndaj Boston, Clippers kryesojnë bindshëm!

Fitore karakteri për Toronto Raptors. Kampionët në fuqi të NBA nuk u dorëzuan duke triumfuar pas 2 kohëve shtesë në ndeshjen e 6-të gjysmëfinale të Lindjes ndaj Boston Celtics duke lënë të hapur çështjen e kualifikimit për sfidën e 7-të dhe atë të fundit. Fitore spektakolare ajo e skuadrës së trajnerit Nurse pas dy kohëve shtesë me rezultatin 125-122. Koha e rregullt përfundoi në barazim 98-98, ndërkohë që pas dy shtesave fati i buzëqeshi Torontos që falë edhe paraqitjes fantastike të Kyle Lowry-it që koleksionoi 33 pikë 8 rebound dhe 6 asiste në total ja doli të mbante gjallë shpresat për kualifikim. Është shumë pranë finales në Perëndim Los Angeles Clippers që triumfoi edhe në ndeshjen e 4-t ndaj Denver Nuggets dhe tanimë kryeson 3-1 me ndeshje. Kalifornianët triumfuan me rezultatin 96-85 në një ndeshje të dominuar nga Clippers sidomos në periodën e parë falë edhe klasit të Kawhi Leonard i cili e mbylli ndeshjen me 30 pikë 11 rebound dhe 9 asiste.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency