Basketboll

NBA, Raptors mposhtin Bucks pas 2 kohëve shtesë, hapin garën!

Toronto Raptors fluturon me dyshen Leonard-Siakam. Skuadra kanadeze mposhti 118-112 Milwaukee Bucks pas 2 kohëve shtesë në finalen e tretë të Lindjes dhe ngushton serinë në 2-1 me ndeshje. Duke patur parasysh faktin që edhe sfida e 4-t finale mes tyre do të luhet në Scotiebank Arena të Torontos, tashmë kanadezët kanë mundësinë të barazojnë serinë dhe ta ndezin më shumë luftën për finalen e madhe të NBA.

Ishte një sfidë vërtet spektakolare e ajo mbrëmjes së të dielës. Ndeshja nisi më mirë për Raptors që e mbyllën periodën e parë në avantazhin e 9 pikëve. Megjithatë tre periodat e tjera ishin të gjitha në favor të miqëve nga Milëaukee që rikuperuan pikë të rëndësishme derisa sa barazuan rezultatin në 96-96. Për të përcaktuar skuadrën fituese u desh të luheshin dy kohë shtesë, me Toronton që u tregua më efikase para koshit në 5 minutat e fundit duke arritur një fitore të madhe.

Kawhi Leonard ishte heroi i padiskutueshëm i kanadezëve me 36 pikë 5 asiste dhe 9 rebound. Një ndihmë të madhe në këtë fitore, Raptors e morën edhe nga kamerunasi Siakam që koleksioni në total 25 pikë dhe 11 rebound. Te Milwaukee me yllin Antetokounmpo që shkëlqeu vetëm poshtë tabelës me plot 23 rikuperime, pikëshënuesi më i mirë ishte Hill me 24 pikë, të pamjaftueshme gjithsesi për të evituar humbjen.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency