Basketboll

NBA/ Toronto nuk ka ndërmend të ndalet, Lakers bind ndaj Phoenix

Nuk kanë të ndalur kampionët në fuqi në NBA, kanadezët e Toronto Raptors që këtë mbrëmje mposhtën në “Scotia Bank Arena” Minnesotta Timberwolves me rezultatin 137-126 dhe regjistruan njëkohësisht suksesin e 15 radhazi në kampionat, duke u konsoliduar në vendin e dytë në Konferencën e Lindjes.

Kanadezët e nisën mirë fraksionin e parë, por në pjesën e dytë miqtë u kundërpërgjigjën në mënyrën e duhur dhe rikthyen baraspeshën. Vendimtar në përcaktimin e fituesit ishte fraksioni i tretë, të cilin Raptors, e fituan me rezultat të thellë dhe më pas ruajtën avantazhin.

Pascal Siakam ishte sërish protagonist për Toronto Raptors pasi arriti të shënojë 34 pikë, të rikuperojë 6 topa dhe të japë 5 asiste, ndërsa një ndeshje mjaft të mirë bëri edhe Kyle Loëry me 27 pikë, 7 rikuperime dhe 11 asiste.

Nuk fal as Los Angeles Lakers, që në “Staples Center” mposhti Phoenix Suns me rezultatin e thellë 125-100. Ky ishte suksesi i 40-ë sezonal për Lakers, në 52 takime, rezultate këto që e kanë konsoliduar skuadrën nga Los Angeles në krye të renditjes në Konferencën e Perëndimit.

Vendasit patën tërë kohës kontrollin e lojës dhe treguan superioritet ndaj Suns, duke mos e diskutuar për asnjë moment triumfin, ndërsa protagonist ishte edhe Anthony Davies, që u shpall më i miri i ndeshjes.

Dallas Mavericks vijon të kalojë një periudhë me luhatje, teksa këtë herë është mposhtur në shtëpi me rezultatin e ngushtë 119-123 nga Utah Jazz, duke pësuar humbjen e tretë në 5 ndeshjet e fundit të kampionatit.

Utah bëri një gjysmë të parë të lojës në kufijtë e perfektes dhe arriti të krijojë një avantazh prej 17 pikësh, ndërsa reagimi i Dallas në gjysmën tjetër ishte shumë i mirë, por i pa mjaftueshëm për të sjellë përmbysjen e rezultatit.

Amerikani Tim Hardaway dhe letonezi Kristap Porzingis ishin sërish në një formë mjaft të mirë për Dallas këtë mbrëmje, por edhe njëherë pjesa tjetër e skuadrës stonoi dhe nuk u ngrit në nivelin e dy yjeve të ekipit.

Miami Heat i ka dhënë fund periudhës së errët prej 3 humbjesh radhazi, pasi ia doli të marrë një sukses në shifrat 11-113 në “Chase Center të San Franciscos, përballë Golden State Warriors, që zhytet sërish në krizë.

Skuadra e Miamit, e udhëhequr nga Crowder dhe Butler, kishte kontrollin e lojës në tre nga katër fraksionet, ndërsa reagimi i vendasve ishte vetëm në pjesën e tretë, çka nuk mjaftoi për të shmangur humbjen e tretë radhazi.

Në sfidat e tjerë Orlando Magic fitoi me shifrat 135-126 përballë Atlanta Hawks, Brooklyn Nets triumfoi me rezultatin e ngushtë 105-106 në transfertën ndaj Indiana Pacers, ndërsa Denver Nuggets mposhti San Antonio Spurs me rezultatin 127-120.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency