Basketboll

NBA/ Trae Young spektakolar, Hawks befasojnë Bucks në “Fiserv Forum”

Trae Young përfshihet përfundimisht mes lojtarëve kryesorë të NBA. 22-vjeçari i lindur në Oklahoma ishte lideri i Atlanta Hawks në fitoren e madhe 116-113 përballë Milwaukee Bucks në ndeshjen e parë të serisë finale në Konferencën e Lindjes të zhvilluar në “Fiserv Forum”, duke shënuar plot 48 pikë dhe dhënë 11 asiste. Kjo është hera e tretë radhazi në këtë sezon që Hawks arrijnë të thyejnë kundërshtarët në fushën e tyre që në përballjen e parë të serisë.

Një arritje që merr më shumë vlerë nga fakti që Bucks nuk ishin mposhtur kurrë në shtëpi në fazën play off të këtij sezoni. Një ndeshje që u vendosur në periodën e fundit, e cila nisi në barazim, me ekuilibrin në rezultat që u vendos shtatë herë gjatë gjithë takimit, që do të thotë së në 13 raste pati këmbim të kryesuesit.

Clint Capela u dha epërsinë e fundit 30 sekonda para rënies së sirenës Hawks, duke spikatur me plot 19 “rebound”, pa harruar dhe 12 pikët e shënuara prej tij. Një performancë tjetër e shkëlqyer ajo e John Collins, autor i 23 pikëve dhe 15 “rebound”. Nga ana tjetër, nuk mjaftuan 34 pikë, 12 “rebound” dhe 9 asiste të Giannis Antetokounmpo dhe 33 pikë dhe 10 asiste të Holiday. Sfida e radhës do të zhvillohet po në “Fiserv Forum” të Milwaukee-t pas dy ditësh.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency