Basketboll

NBA/ Utah bie ndaj Dallasit, Brooklyn fiton derbin dhe rimerr kreun

Utah Jazz nuk ka arritur të ruajë serinë prej 9 fitoresh radhazi në kampionat, pasi është mposhtur në transfertën ndaj Dallas Mavericks me shifrat 111-103, në një ndeshje ku protagonist absolut ishte slloveni Luka Doncic me 31 pikë të shënuara, 9 rikuperime dhe 8 asiste.

Vendasit e nisën mirë sfidën dhe arritën të mbajnë kontrollin e saj në tre fraksionet e para, teksa veçanërisht pjesën e tretë e fituan me 10 pikë diferencë, duke mbyllur llogaritë e ndeshjes dhe duke ulur disi ritmin në fund.

Nga ana tjetër kryesuesit e Konferencës së Perëndimit bënë mirë në fraksionin final, por kjo nuk mjaftoi që të rikuperojnë diferencën e madhe të pikëve dhe të shmangin humbjen.

Brooklyn Nets ka lënë menjëherë pas krahëve humbjen në transfertën ndaj Chicago Bulls, pasi ia ka dalë në triumfojë me rezultatin e ngushtë 114-112 në derbin ndaj New York Knicks dhe të rimarrë kryesimin e Konferencës së Lindjes.

Kyrie Irving ishte protagonist absolut për Nets në “Barclays Center” të New Yorkut, pasi shënoi 40 pikë, rikuperoi 2 topa dhe dha 7 asiste, ndërsa James Harden qëndroi vetëm 4 minuta në parket, duke mos arritur të lërë gjurmë.

Knicks e nisën mjaft mirë ndeshjen dhe fituan të dy fraksionet e para, duke dhënë idenë se do t’i shkaktonin humbjen e dytë radhazi Brooklyn-it, por këta të fundit reaguan mirë në pjesën e tretë, duke përmbysur gjithçka.

Një nga ndeshjet më spektakolare të mbrëmjes ishte edhe ajo e “Toyota Center” mes Houston Rockets dhe Phoenix Suns, që u fitua nga këta të fundit me rezultatin e ngushtë 130-133.

Pas një pjese të parë të mbyllur në barazim 34-34, Suns bënë mjaft mirë në fraksionin e dytë duke u shkëputur me 10 pikë diferencë dhe më pas ndonëse humbën dy pjesët e tjera, ia dolën të ruajnë avantazhin dhe të regjistrojnë fitoren e 6 radhazi në kampionat.

Devin Booker ishte protagonist absolut për Phoenix Suns, pasi shënoi 36 pikë, rikuperoi 6 topa dhe dha 6 asiste, por vlen të theksohet se një ndeshje mjaft të mirë bëri edhe basketbollisti nga Bahamasi, Deandre Ayton.

Në ndeshjet e tjera, Minnesotta Timberwolves triumfoi me shifrat 116-106 ndaj Sacramento Kings, ndërsa Cleveland Cavaliers fitoi me rezultatin 101-125 në transfertën ndaj San Antonio Spurs.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency