Basketboll

NBA/ Utah Jazz nuk ndalet, Spurs pëson humbjen e dytë radhazi në shtesë

Utah Jazz ka regjistruar fitoren e 8 radhazi dhe të 38-ën sezonale, pasi mposhti me rezultatin e thellë 137-91 Orlando Magic dhe blindoi pozitat në krye të renditjes në Konferencën e Perëndimit.

Sfida në St. Lake City nuk pati aspak histori, pasi vendasit dominuan ndjeshëm në gjysmën e parë dhe arritën të sigurojnë një epërsi prej 38 pikësh, ndërsa Orlando Magic u zgjua vetëm në fraksionin e tretë, por pa arritur të hapë ndeshjen.

Një nga sfidat më interesante të mbrëmjes ishte ajo mes San Antonio Spurs dhe Indiana Pacers, teksa vendasit pësuan humbjen e dytë radhazi pas luajtjes së kohës shtesë.

Koha e rregullt e ndeshjes në San Antonio u mbyll me rezultatin e barabartë 126-126, ndërsa në shtesën 5-minutëshe ishin miqtë nga Indiana që bënë diferencën dhe arritën të sigurojnë fitoren me shifrat 133-139.

Vijon të bëjë mirë edhe Portland Trail Blazers, që la menjëherë pas krahëve humbjen ndaj Milwaukee Bucks dhe fitoi me rezultatin e thellë 133-85 ndaj Ocklahoma City Thunder.

Në Konferencën e Lindjes vijon të dominojë Philadelphia 76ers, që triumfoi me shifrat 122-113 në “Wells Fargo Center” përballë Minnesotta Timberwolves.

Sfida nisi më mirë për miqtë, falë edhe një forme mjaft të mirë të Karl-Anthony Towns, i cili u shpall edhe MVP o ndeshjes me 39 pikë të shënuara, 14 topa të rikuperuar dhe 5 asiste.

Megjithatë Philadelphia mori kontrollin e lojës dhe arriti të fitojë thellë fraksionin e dytë dhe të tretë, duke mbyllur llogaritë e ndeshjes dhe duke i lejuar vetes një tolerim në pjesën e fundit.

Në sfidat e tjera, Miami Heat fitoi me rezultatin 115-101 ndaj Cleveland Cavaliers, Washington Wizards u mposht me shifrat 87-109 ndaj Dallas Mavericks dhe New York Knicks triumfoi me shifrat 81-125 në transfertën ndaj Detroit Pistons.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency