Basketboll

NBA, Warriors “turpërohen” nga Celtics, Oklahoma në krizë!

Edhe kampionët bien. Golden State Warriors pësoi një humbje turpëruese nga skuadra më e titulluar e NBA pasi u mposht brenda në Oracle Arena me rezultatin e thellë 95-128 nga Boston Celtics. Është një moment jo ky për Golden State që pësoi humbjen e 5-të në 8 sfidat e fundit dhe tashmë rrezikon seriozisht vendin e parë në Konferencën e Perëndimit. Ajo ndaj Celtics ishte një sfidë pa histori pasi Boston e pa veten në avantazhin e plot 25 pikëve që në fundin e pjesës së parë. Më i miri mbi parket ishte Gordon Hayward i cili koleksionoi në total 30 pikë 4 asiste dhe 7 rikuperime. Një fitore shumë të rëndësishme në mbrëmjen e NBA, regjistroi Houston Rockets që triumfoi brenda në Kanada përballë Toronto Raptors me rezultatin  107-95.

James Harden me 35 pikë ishte heroi i padiskutueshëm i Rockets ndërkohë te Raptors si gjithmonë spikati Kawhi Leonard me 26 pikë. Për Houston kjo ishte fitorja e 6-të rresht ndërkohë që Toronto pësoi humbjen e dytë radhazi duke pakësuar shanset e saja për të kapur vendin e parë në Lindje. E marta ishte një ditë jo edhe për Oklahoma City Thunder që u mposht në Minneapolis me rezultatin 131-120 nga Minnesota Timberwolves. Diferencen e bëri Karl Anthony-Toëns autori i paraqitjeje të shkëlqyer pasi koleksionoi 41 pikë dhe plot 14 rikuperime poshtë tabelës. Oklahomës nuk i mjaftuan 38 pikët e Westbrook dhe 25 të Paul George, me skuadrën e trajnerit Billy Donovan që ka hyrë në një krizë të thellë pasi pësoi humbjen e 5-të në 6 ndeshjet e fundit. Fitore me peshë ndërkohë regjistruan Philadelphia 76ers, Memphis Grizzlies dhe Indiana Pacers që mposhtën respektivisht Orlando Magic, Portland Trail Blazzers dhe Chicago Bulls.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency