Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

Nba, zhgënjen Oklahoma, fiton Clippers

Parashikohej një debutim më i mirë për Carmelo Anthony me Oklahoman. Por pavarsisht 19 pikëve të realizuara nga Melo në dy periodat e para, City Thunder u mposhtën në ndeshjet parasezonale të Nba nga Houston Rockets me shifrat 104-97.  Pa Rusell Westbrook i cili mungonte përvec Anthony-it, te Oklahoma spikati edhe blerja tjetër e kësaj vere, Paul George autori i 15 pikëve.

Te Rockets më të mirët mbi parket ishin James Harden dhe Chris Paul. Pritej një përgjigje nga Los Angeles Clippers dhe përgjigjja erdhi në sfidën ndaj Toronto Raptors të cilën kalifornianët e fituan me rezultatin 98-94, për merië të dyshes Blake Griffin-DeAndre Jordan të cilët realizuan resektivisht 17 dhe 15 pikë. Në ndeshjet e tjera parasezonale të Nba, Brooklyn Nets fitoi derbin ndaj New York Knicks me shifrat 115-107, Chicago Bulls kaloi New Orleans Pelicans me shifrat 113-109, ndërsa Phoenix Suns mposhti me rezultatin e ngushtë 114-112, Portland Trail Blazzers.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...