Futboll

Ndahet nga jeta ish-kampioni i botës, Maradona i bën homazh

“Erdhe dhe më takove në Dubai bashkë me djalin tënd, që më tha se çfarë po të ndodhte. Ende nuk arrij ta besoj, sepse ke qenë një dem. Do të na mungosh shumë, Tata.”

Këto janë fjalët e ndjera të Diego Armando Maradonës, të postuara në Instagram, për ndarjen nga jeta të Jose Luis Brown, i njohur shkurt me emrin “Tata”. Flamuri i Estudiantes, kampion bote me Argjentinën në vitin 1986, u largua para kohe nga kjo botë pas një lufte të gjatë me sëmundjen e Alzheimerit.

“Nuk e di se sa më mungon. Ata që të kanë njohur dhe kanë patur miqësi me ty nuk do të të harrojnë kurrë. Ke shënuar në një finale Botëri, ke luajtur me një krah të thyer dhe e dije sa peshon Kupa e Botës. U prehsh në paqe!”.

Maradona, “yll” i asaj skuadre që fitoi Botërorin në Meksikë, duke mundur Gjermaninë Perëndimore, ka kujtuar momentin kulmor të karrierës së “Tatas”, i cili të vetmin gol në 26 ndeshje me Argjentinën e realizoi pikërisht në atë finale të madhe.

Jose Luis Brown e mbylli karrierën si futbollist në vitin 1989 te Racing. Nisi punën si trajner, por pa mundur të arrinte rezultate të mëdha.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency