Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Ndahet nga jeta Tavecchio, ish-presidenti i Federatës Italiane të Futbollit

Futbolli italian në zi. Ndahet nga jeta në moshën 79-vjeçare Carlo Tavecchio, ish-president i Federatës Italiane të Futbollit nga viti 2014 deri në 2017. Ai mbante detyrën e president i LND Lombardia (Komiteti Rajonal i Amatorëve) për dy vjet, komiteti rajonal i amatorëve.

Tavecchio dha dorëheqjen nga posti i lartë në Federatën Italiane në vitin 2017 pasi të kaltrit, nën drejtimin e Gian Piero Venturës nuk arritën të kualifikoheshin në finalet e Kupës së Botës “Francë 2018”.

“Është një ditë e zezë sepse një mik është larguar. Ai ka shkuar në një vend ku dikush është gjithmonë i pranishëm dhe ku një ditë do të takohemi përsëri”, reagoi ministri për sportin dhe të rinjtë.

 

 

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...