Lajme

Ndahet nga jeta kreu i FFK-së, Fadil Vokrri

Futbolli në Kosovë është tronditur nga një lajm i papritur mëngjesin e sotëm. Kreu i Federatës së Futbollit në Kosovë dhe ish futbollisti i njohur, Fadil Vokkri u nda nga jeta në moshën 58-vjeçare.

Lajmi për vdekjen e tij është dhënë nga Sekretari i FFK-së, Eroll Salihu, ndërsa paraprakisht raportohet se ka qenë një infarkti në zemër, që i ka marrë jetën Fadil Vokrrit.

Ky i fundit mësohet se paraditen e sotme ka qenë në ambientet e një qendre fitnesi, ku edhe ka pësuar infarktin në zemër, ndërsa as ndërhyrja e shpejtë e mjekëve dhe transporti për në spital, nuk e kanë mbajtur në jetë.

I lindur në Podujevë, më 23 Qershor të 1960-ës, Vokrri pati një karrierë të shkëlqyer si futbollist, teksa mbrojti ngjyrat e Prishtinës,. Partizanit të Beogradit, Fenerbahces, etj.

Prej 10 vitesh, Fadil Vokrri drejtonte Federatën e Futbollit në Kosovë, ku ka lobuar jashtëzakonisht shumë, që kjo e fundit të njihej nga UEFA dhe FIFA. Ceremonia e Varrimit të Fadil Vokrrit do të mbahet nesër në orën 17:00, në qytetin e Prishtinës, ndërsa zv/kryeministri Behgjet Pacolli ka autorizuar që me organizimin të merret Protokolli Shtetëror, për të nderuar figurën e legjendës së futbollit të Kosovës.

Kush ishte Fadil Vokrri, shqiptari i vetëm që u duartrokit nga serbët

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top