Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Ndahet nga jeta në moshën 29-vjeçare ish-lojtarja e përfaqësueses së Brazilit

Ish-lojtarja e përfaqësueses braziliane të volejbollit, Ana Paula Borgo, ka ndërruar jetë këtë të enjte, në moshën 29-vjeçare, si pasojë e një sëmundjeje të rëndë (kancer), njoftoi klubi i saj.

“Fluminense shpreh keqardhje të thellë për vdekjen e Paula Borgos, e cila nderoi ngjyrat e volejbollit Tricolor në sezonin 2019-2020”, ka publikuar në rrjetet sociale klubi i Rio de Zhaneiros, i fundit ku e ndjera performoi në Brazil para se të nisej për në Evropë.

Lexo edhe:

Shtatorin e kaluar, Borgos iu zbulua një tumor në stomak gjatë periudhës së provës për të nënshkruar me Baruerin, klubin me të cilin do të luante në Superligën braziliane pas kthimit nga Bergamo në Itali.

Pas largimit nga Fluminense, ajo luajti për ekipet turke Kale dhe Nilufer.

Me përfaqësuesen e Brazilit, Borgo ishte nënkampione e Ligës së Kombeve në vitin 2019 dhe fitoi Paraolimpiadën për Lojërat e Tokios, pa harruar faktin që fitoi Kupën e Botës U-23 në Turqi, në vitin 2015.

 

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...