Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Ndaj Bayernit si kundër Marseille, japim gjithçka për kualifikimin”

I gjithë fokusi i PSG-së është te dueli ndaj Bayern Munchen. Kampionët e Francës kërkojnë kualifikimin në çerekfinalet e Champions League. Për të realizuar këtë objektiv duhet përmbysur humbja 0-1 në “Parc des Princes”.

Portugezi Danilo Pereira beson te fitorja në Gjermani. Në një prononcim për AFP, 31-vjeçari deklaroi: “Ne kemi ndryshuar. Jemi gati mendërisht për sfidën ndaj Bayernit. Por edhe fizikisht jemi shumë mirë.

LEXO EDHE:

Kemi biseduar shumë me njëri-tjetrin, me trajnerin dhe stafin teknik. Momentin e vështirë e lamë pas, pasi folëm gjatë për atë që duhet të kishim bërë dhe për gjërat që nuk i kemi bëmë mirë.

Si kualifikohemi? E thjeshtë, humbja na nxjerr jashtë, fitorja na dërgon në çerekfinale. Duhet të shkojmë në Mynih me mentalitetin për të dhënë gjithçka. Njësoj siç bëmë ndaj Marseille”, deklaroi Pereira.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...