Kategoria Superiore

Ndaj Kastriotit, debutimi i vërtetë i Klodian Duros

22 maj 2016, finalja e Kupës, Kukësi-Laçi. Verilindorët triumfojnë me penallti për të fituar trofeun e parë në historinë e klubit. Në krye të skuadrës ishte Klodian Duro, që drejtoi ekipin për një periudhë të shkurtër nga nëntori i 2015 deri në finalen e fituar.

Nga ajo periudhë ish-fantazisti i Kombëtares ka qëndruar larg futbollit, derisa vendosi te merrte drejtimim e Kamzës, ku objektivi parësor është mbijetesa, edhe pse nën zë drejtuesit pretendojnë të sulmojnë Europën. 41- vjeçari do të debutojë të shtunën ndaj Kastriotit, edhe pse, në fakt, ndeshjen e parë në krye të skuadrës e zhvilloi në Kupën e Shqipërisë ndaj Besës.

Prova e vërtetë është kampionati, duke qenë se Kupa ishte në raundin e parë dhe diferencat midis skuadrave janë të mëdha. Kanë kaluar mbi 10 ditë në drejtimin e Kamzës dhe tashmë Duro ka njohur nga afër lojtarët, por ajo që duhet risjellë në memorie është egërsia e kampionatit.

Për më tepër që përballë është një kundërshtar që vjen nga Kategoria e Parë dhe ka dëshirën e madhe për të bërë mirë. Gjithçka duket në favor të Duros, pasi ka në dispozicion një skuadër të ndërtuar me kujdes, të stërvitur mirë nga paraardhësi i tij, Bledar Devolli, dhe mbi të gjitha vetë timonieri i ri ka dëshirën për të treguar se është rastësi qëndrimi larg stolave të Superiores për një periudhë kaq të gjatë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency