Kategoria Superiore

Ndaj Laçit vendos Asani, Partizani shkëputet në krye të renditjes

Jasi Asani u preferua nga minuta e parë sot nga trajneri Franco Lerda dhe justifikoi plotësisht besimin, duke shënuar golin e vetëm të ndeshjes ndaj laçit, dhe duke i dhënë partizanit fitoren me vlerë 3-pikëshe.

Sfida në “Elbasan Arena” filloi me 15 minuta vonesë, për shkak të mungesës së ambulancës, ndërsa “të kuqtë” ishin më aktivë në fillim dhe arritën të gjejnë golin në minutën e 24-t me anë numrit 10, Asani.

Goli zgjoi Laçin, që filloi të shohë shpesh nga porta e Alban Hoxhës, por ky i fundit u tregua gjithmonë i gatshëm të ndalë topat e drejtuar nga rrjeta, madje edhe në raste vërtetë të vështira për t’u pritur.

Edhe pjesa e dytë pati të njëjtën tablo, me kurbinasit që tentuan të gjejnë golin e barazimit dhe Partizanin që mbrohej mirë e kundërsulmonte vazhdimisht në mënyrë të rrezikshme, por në fund mbeti në fuqi rezultati minimal 1-0.

Me këtë fitore, Partizani u shkëput në krye të renditjes me 25 pikë, 4 më tepër se Kukësi i vendit të dytë, ndërsa Laçi ndali serinë prej 4 fitoresh radhazi dhe mbeti në kuotën e 19 pikëve, në vendin e pestë tashmë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency