Serie A

Ndaj Milanit mungon Dybala, Higuain ka shansin të vërë firmën te titulli kampion

Gonzalo Higuain po kalon ndoshta javët e fundit të tij në Torino, por të martën në mbrëmje do të ketë shansin të luajë si titullar në një stadium ku ka shënuar thuajse gjithmonë dhe të vërë firmën e tij në titullin e nëntë radhazi të klubit bardhezi.

Me Paulo Dybalën të pezulluar për shkak të kartonëve, Maurizio Sarri pritet t’i besojë pikërisht argjentinasit rolin e sulmuesit kryesor në krah të Cristiano Ronaldos, me detyrën për të mbajtur para skuadrën dhe për të dërguar topin në rrjetë.

Higuain do të shkojë në Milano me stofin e “ish”-it, pasi ka veshur fanellën e Milanit për një gjysmë sezoni dhe nuk i shkoi aspak mirë, por të martën do të ketë mundësi të ndihmojë Juven për të marrë tre pikët, që do të përktheheshin në titullin e nëntë kampion radhazi për torinezët.

Një tjetër futbollist që ka luajtur shumë pak këtë sezon dhe që gjithashtu pritet të lërë Juven gjatë verës, është mbrojtësi Daniele Rugani, i cili ashtu si Higuain pritet titullar në “San Siro”, duke qenë se De Ligt është i pezulluar dhe Chiellini e Demiral janë të dëmtuar.

Me Ruganin e Bonuccin Juventusi ka fituar gjithmonë në Itali dhe Europë, por të martën do të jetë ndryshe, pasi përballë do të kenë një dyshe si Ibrahimovic e Rebic, të cilët kanë bërë mjaft mirë së bashku.

Megjithatë edhe Rugani do të ketë mundësi të vërë firmën e tij në një ndeshje kaq të rëndësishme për fatin e titullit kampion dhe më pas të mendojë për largimin nga Torino, pas një periudhe 5-vjeçare, ku nuk arriti të shndërrohet në një titullar fiks.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency