Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Ndaj Romës sfida e fundit e 2023-shit, Allegri shpreson se Chiesa dhe Locatelli do jenë gati

Allegri: Kemi vetëm një mungesë, Napoli ta harrojë rezultatin 5-1
Allegri: Kemi vetëm një mungesë, Napoli ta harrojë rezultatin 5-1

Pasi ka arritur sukses në ndeshjen e dytë radhazi në transfertë në kampionat, Juventusi është rikthyer në fushë për t’u përgatitur për ndeshjen e së shtunës në mbrëmje kundër Romës, ndeshja e fundit e vitit kalendarik për dy skuadrat.

Përpara kësaj sfide, Allegri është me sytë nga infermieria, duke qenë se Federico Chiesa dhe Locatelli kanë pasur probleme fizike.

Lexo edhe: 

Të dy kanë punuar veçmas, por te Juventusi ka optimizëm se të dy do të jenë në dispozicion për ndeshjen kundër Romës.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...