Kategoria Superiore

Ndaj Vllaznisë testi i të vërtetës, Kukësi pret reagim nga mbrojtja

Në fazën e parë, fitorja e Kukësit 4-2 në Shkodër ndaj Vllaznisë ngjasoi deri diku si një provë force nga ana e verilindorëve, që i shkaktuan humbjen e parë në kampionat shkodranëve, duke treguar se jo më kot në fillim të sezonit u etiketuan si pretendent kryesorë.

Por kur kanë kaluar 9 javë nga ajo ndeshje, situata duket se ka ndryshuar kryekëput. Vllaznia e mori veten nga humbja, ndërsa Kukësi në takimet e fundit ka hyrë në krizë. Largoi trajnerin, largoi edhe disa lojtarë dhe mbi të gjitha jo vetëm që nuk fiton prej 5 takimesh, por në 3 sfidat e fundit mbrojtja dhe pësimi i golave është kthyer në problem serioz për ekipin e Hallaçit.

Ndaj kryesuesve bindshëm të Superiores deri në këto çaste, që kanë dhe sulmin më të mirë dhe një nga mbrojtjet më të mira të kampionatit, për mbrojtjen e Kukësit do të jetë ky 90-minutësh një provë më vete. 10 golat e pësuar në 3 takimet e fundit janë shqetësues për një ekip që ka objektiva të rëndësishëm, dhe mbi të gjitha tregojnë se diçka nuk shkon në repartin e prapavijës, që më tepër se pikon, po merr ujë nga të gjitha anët.

Ndaj Vllaznisë nevojitet një kthim radikal si në ndeshjen e fazës së parë, në të kundërt nëse mbrojtja, sidomos këtë herë nuk përgjigjet në apel ndaj sulmit më të mirë të kampionatit, rrezikohet dalja jashtë objektivit kryesor që në janar dhe një seri negative që do të ishte më e keqja në historinë e tyre në Superiore për verilindorët.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency