Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Ndarja nga jeta e Mbretëreshës, shtyhen ndeshjet e fundjavës në Premier League

Është momenti për të vajtuar. Në shenjë respekti për Madhërinë e Saj, Mbretëresha Elizabeth II, shtyhen të gjitha ndeshjet e fundjavës në Premier League.

Mëngjesin e sotëm u zhvillua një takim mes drejtuesve të Premier League-s dhe megjithëse Qeveria kishte njoftuar se nuk ekzistonte asnjë detyrim ligjor për të anuluar ndeshjet, u mor vendimi për të mos zbritur në fushë, në shenjë nderimi për Mbretëreshën, e cila ndërroi jetë dje në moshën 96-vjeçare.

Buckingham Palace konfirmoi në një deklaratë se Madhëria e Saj Elizabeth II, monarkja më jetëgjatë në historinë britanike, kishte ndërruar jetë paqësisht në Balmoral.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...