Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ndarja nga jeta e Mihajlovicit, Infantino: Thellësisht i pikëlluar, la gjurmë të pashlyeshme

Mes personazheve të njohura që reaguan për ndarjen e parakohshme nga jeta të Sinisa Mihajlovicit është edhe presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino.

“Sinisa luajti në Kupën e Botës 1998 për Serbinë. Ai vdiq sot në moshën 53-vjeçare, pasi u diagnostikua me një formë akute të leukemisë.” Këto janë fjalët e para të Infantinos, i cili shprehu trishtimin e tij për lajmin. “Jam thellësisht i pikëlluar kur mësova për vdekjen e Siniša Mihajlovićit, një prej futbollistëve dhe trajnerëve më të famshëm të Serbisë. Në fushë, goditjet e tij të lira mishëruan një pasion dhe përkushtim ndaj bukurisë së lojës që la një gjurmë të pashlyeshme në botën e sporti dhe vdekja e tij është një humbje e madhe për të gjithë ne. Ngushëllimet tona më të thella shkojnë për familjen dhe të dashurit e tij në këtë moment të vështirë.”

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...