Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Ndër më të mirët, arbitri dardan përzgjidhet për duelin e rëndësishëm

Genc Nuza, një ndër arbitrat më të mirë në Kosovë, do të drejtojë një ndeshje kombëtareje të hënën e 19 qershorit.

Hera e parë kjo që një gjyqtar dardan do të jetë kryesor i nje dueli zyrtar mes Kombëtareve.

34-vjeçari është përzgjedhur të mbajë drejtësi në takimin Finlandë-San Marino, duel i vlefshëm për grupin H të eliminatoreve të Euro 2024.

Lexo edhe:

Nuza mban stemën e FIFA-s prej vitit 2016. Edhe dy arbitrat anësorë do të jenë nga Kosova: Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj.

Si edhe arbitri i katërt: Visar Kastrati, ndërkohë që në teknologjinë VAR do të ketë arbitra kroatë.

Kujtojmë që Nuza ishte kryesori i miqësores Shqipëri-Itali, e luajtur në “Air Albania” më 16 nëntor të vitit të kaluar.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....