Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Nder të rinovoj me këtë klub”, Roma “blindon” liderin e prapavijës

Rinovim i rëndësishëm te Roma. Klubi verdhekuq ka zgjatur bashkëpunimin me Chris Smalling, një nga lojtarët me më shumë peshë në skuadrën e Jose Mourinhos.

Mbrojtësi anglez ka firmosur deri në vitin 2025 me kryeqytetasit italianë, pjesë e të cilëve është prej vitit 2019.

Zgjedhja për të qëndruar në Romë ishte e thjeshtë. Këtu po përjetoj fazën më të mirë të karrierës sime. Unë dhe familja ime e kemi ndjerë gjithmonë mikpritjen në këtë qytet të mrekullueshëm.

Lexo edhe:

Klubi po rritet në çdo aspekt, një gjë të tillë e shohin të gjithë. Dua të falënderoj tifozët: dashuria e tyre e pakushtëzuar gjithashtu luajti një rol në vendimin tim.

Për mua është një nder të rinovoj kontratën me këtë klub shumë të veçantë. Dua të arrij shumë objektiva të reja, dhe dua ta bëj me këtë ekip. Jam i emocionuar të filloj këtë kapitull të ri me të gjithë ju.

Le të shkruajmë historinë së bashku”, deklaroi 33-vjeçari pas firmës mbi kontratën e re. 143 ndeshje në të gjithë kompeticionet ka zhvilluar Smalling me fanellën e Romës.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...