La Liga

“Ndër tre më të mirët”, presidenti i Atleticos zbulon çfarë do ndodhë me Griezmann

Antoine Griezmann u rikthye tek Atletico Madrid verën e kaluar, por sezoni i parë i aventurës së dytë me ekipin “Colchoneros” nuk ka qenë pozitiv për sulmuesin francez.

Vetëm 8 gola në të gjithë kompeticionet, por askush tek Atletico nuk dyshon te kualiteti, aftësitë dhe eksperienca e 31-vjeçarit, i cili ka edhe dy vite kontratë me klubin kryeqytetas.

Presidenti i Atleticos, Enrique Cerezo nuk i kursen fjalët e bukura për Griezmann, duke konfirmuar se goleadori i njohur do vijojë të jetë pjesë e skuadrës së Diego Simeones.

Griezmann është për mua në mesin e tre ose katër lojtarëve më të mirë në Europë. Ai është lojtar i Atletico de Madrid, ka një kontratë me ne dhe nuk do të largohet nga ky klub“.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Bundesliga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Union Berlin
0
0
0
0
0
0
0
0
2Eintracht Frankfurt
0
0
0
0
0
0
0
0
3Bayern Munich
0
0
0
0
0
0
0
0
4Bayer Leverkusen
0
0
0
0
0
0
0
0
5Werder Bremen
0
0
0
0
0
0
0
0
6Schalke 04
0
0
0
0
0
0
0
0
7Wolfsburg
0
0
0
0
0
0
0
0
8Hertha BSC
0
0
0
0
0
0
0
0
9Bochum
0
0
0
0
0
0
0
0
10Borussia Dortmund
0
0
0
0
0
0
0
0
11Borussia M'gladbach
0
0
0
0
0
0
0
0
12Hoffenheim
0
0
0
0
0
0
0
0
13Koln
0
0
0
0
0
0
0
0
14Mainz 05
0
0
0
0
0
0
0
0
15Freiburg
0
0
0
0
0
0
0
0
16Augsburg
0
0
0
0
0
0
0
0
17Stuttgart
0
0
0
0
0
0
0
0
18RB Leipzig
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency