Merkato

Ndërhyn PSG, Milani mund të humbë shumë shpejt garën për portugezin e Lille

Milanit i del një pengesë mjaft serioze në rrugën për blerjen e mesfushorit të Lilles, Renato Sanches. Sipas “Le10sport.com”, Luis Campos, këshilltar i drejtpërdrejtë i presidentit Nasser Al-Khelaifi ka sugjeruar nënshkrimin me portugezin, që prej kohësh është objektiv kryesor i “Djallit”.

Blerja e parë e parisienëve duhet të jetë portugezi Vitinha nga Porto për rreth 40 milionë euro, që është edhe klauzola e largimit. Megjithatë, në mesfushë, ku vetëm Verratti është i sigurt për vendin e titullarit, kërkohet një tjetër futbollist dhe ai mund të jetë Renato Sanches (i vlerësuar 30 milionë euro).

Faqja franceze thekson se Milani e nisi shumë më herët gjuetinë për portugezin të Lille, por PSG tashmë i ka nisur kontaktet e para me përfaqësuesit e lojtarit. Tashmë klubi parizien është gatu të bëjë ofertë zyrtare.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency