Premier League

Ndërhyrja e ashpër ndaj Van Dijk, Ancelotti merr në mbrojtje portierin Pickford

Liverpool do të luajë për një kohë të gjatë pa praninë e mbrojtësit holandez Virgil Van Dijk, i cili u dëmtua nga një përplasje e ashpër me portierin e Everton, Jordan Pickford dhe iu nënshtrua një operacioni, ndërsa rikuperimi pritet të bëhet i mundur vetëm për fazën finale të sezonit.

Ndërhyrja e gardianit të kombëtares angleze në derbin e Liverpoolit, ishte vërtetë e ashpër dhe u kritikua gjatë nga specialist të futbollit e jo vetëm, madje u shkua deri aty sa Pickford u akuzua se e ka bërë gjithçka me qëllim që të dëmtojë pikën më të fortë të “The reds”.

Megjithatë së fundi ka ndërhyrë trajneri italian i Evertonit, Carlo Ancelotti, i cili ka shprehur keqardhje për dëmtimin e holandezit, por ka marrë në mbrojtje portierin e tij, duke thënë se ishte thjesht një ndërhyrje e vonuar e pa plane dashakeqe.

“Që të jemi të qartë, ne na vjen shumë keq për dëmtimin e Van Dijk dhe të gjithë shpresojmë që të rikuperohet sa më mirë e sa më shpejt. Sa i përket ndërhyrjes së Pickford, ishte pak e vonuar, por duhet pranuar se kampionati anglez është shumë i shpejtë dhe jo rrallë futbollistët ndërhyjnë me kohë vonesë. Edhe në atë rast Pickford doli për topin, por gjithçka ndodhi aq shpejt sa solli atë përplasje të rrezikshme për Van Dijk. Megjithatë të thuash se ishte e paramenduar e kështu e ashtu për këtë rast, mendoj se është vërtetë e tepërt”, u shpreh Ancelotti.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency