Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

VIDEO/ Ndërhyrja “horror” nga Hazard, Akapo nxjerr foto të këmbës së çarë dhe kockave të thyera

Mbrojtësi i Cadiz-it, Carlos Akapo, ka postuar një foto të tmerrshme të këmbës së tij të çarë dhe të gjakosur pas një goditjeje nga Eden Hazard, duke e lënë atë me dy kocka të thyera.

Lojtari i Real Madrid, Hazard e goditi qendërmbrojtësin teksa po tentonte të merrte topin, me ndërhyrjen e rëndë që e detyroi Akapon të dilte nga fusha duke u ndihmuar nga stafi mjekësor në minutën e 75’, ndërsa ndeshja ishte në barazimin 1-1.

Akapo nxori foto në rrjetet sociale, ku tregonte plagën si dhe një grafi ku dukeshin kockat e thyera nga ajo ndërhyrje.

Në një postim në “Twitter” ai shkroi: “Falenderoj njerëzit që u kujdesën për mua, dy kocka janë thyer. Tanë më duhet që të marr veten”.

29-vjeçari më pas pyeti se pse Hazard u ndëshkua vetëm me karton të verdhë, për ndërhyrjen që mund ta lërë jashtë fushave për disa muaj.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...