Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Nderimet e fundit për lojtarin që humbi jetën nga tërmeti, Adebayor dhe të tjerë prezentë

Tërmeti katastrofik që goditi Turqinë muajin e kaluar la pas shumë viktima. Mes tyre ishte edhe lojtari i Hatyaspor, Christian Atsu. Ganezi u gjend i pajetë pas 12 ditëve nën rrënoja ndërsa së fundmi ai u përcoll për në banesën e fundit.

Një ceremoni e cila u mbajt në vendlindjen e tij teksa u zhvillua sipas traditave afrikane ndërsa nuk mungonte edhe presidenti i Ganës Akufo-Addo.

Lexo edhe:

Në ceremoni nuk mungonin edhe shumë futbollistë apo ish-futbollistë të famshëm mes të cilëve dallohej Emmanuel Adebayor, Sulley Muntari apo edhe Asamoha Gyan. Në karrierën tij, Atsu ishte aktivizuar edhe në Premier League ku ka qenë pjesë e klubeve prestigjioze si Chelsea, Neëcastle apo Everton.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...