Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Ndërpritet kontrata? Chelsea tërbohet për praninë e Aubameyang në “El Clasico”

Prania e Pierre-Emerick Aubameyang në “El Clasico” për të mbështetur Barcelonën dhe bashkimi në festimet e ish-shokëve të tij në dhomat e zhveshjes, duket se i ka acaruar shumë gjakrat te Chelsea.

Fotoja e Aubameyang me Ferran Torres që u bë virale, nuk u pëlqeu drejtuesve të Chelsea-t, gjë që mund të ndërpresë kontratën e sulmuesit me “blutë” e Londrës në ditët në vijim.

Lexo edhe: 

Tashmë pak i konsideruar nga Graham Potter, sulmuesi mund të përfundojë përvojën e tij të dytë në Londër pas vetëm 18 ndeshjeve dhe tre golave ​​të shënuar.

Por kjo nuk është e gjitha. Sipas raportimeve të medieve spanjolle, klubi “Blaugrana” mund ta mirëpresë atë sërish. Aubameyang u kushtoi “bluve” 12 milionë euro, ndërsa kështu do të kthehej në Katalonjë falas.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...