Serie B

Ndërpritet ndeshja pas 5 sekondash, frikë për mesfushorin e Lecces (Video)

Ka zgjatur vetëm 5 sekonda ndeshja e vlefshme për javën e 22-të të Serisë B italiane, mes Lecces dhe Ascolit dhe më pas është ndërprerë për t’u luajtur në një tjetër moment.

Shkak është bërë një përplasje në dukje normale mes dy futbollistëve, por që për pak nuk u shndërruar në një tragjedi për futbollin, pasi la pasojë të rënda te mesfushori i Lecces, Manuel Scavone.

Ky i fundit, në duelin e parë ajror me futbollistin e kundërshtarëve Beretta, ra në tokë pa ndjenja dhe u desh një ndërhyrje e menjëhershme e stafeve mjekësore të të dy skuadrave, për ta mbajtur në jetë.

Më pas mesfushori u dërgua me urgjencë në spitalin e qytetit të Lecces dhe sipas mjekëve, do të mbahet nën monitorim për të paktën 24 orë dhe vetëm më pas do të mund të thuhet se është jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë, me kërkesë të të dy skuadrave, arbitri i takimit vendosi që sfida të mos rifillonte më dhe tashmë mbetet të negociohet se kur do të mund të riluhet ky takim.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency