Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Ndeshja e 400-të në karrierë, Daja udhëheq Ballkanin drejt titullit kampion

Skuadra e Ballkanit, e cila drejtohet nga trajneri Ilir Daja, ka marrë kryesimin e BKT Superligës, pas fitores 1-0 ndaj Llapit këtë të dielë.

Pjesa e parë e takimit u mbyll me barazim pa gola, teksa në minutën e 73’ Krasniqi shënoi golin e vetëm dhe të fitores për vendasit. Kjo ndeshje, që i dha dhe kreun e elitës së futbollit të Kosovës ekipit të Ballkanit është edhe e 400-ta në karrierë si trajner e Ilir Dajës, që nga viti 2004.

Së bashku me ekipin nga Suhareka, Daja numëron drejtimin e plot 12 skuadrave, me të cilat sot ka arritur kuotën e 400 ndeshjeve, nga këto takime ai ka fituar 199 prej tyre, ka barazuar 102 ndeshje dhe ka humbur 99 takime.

Sezoni 2017-2018, kur kishte drejtimin e Skënderbeut, ka qenë një ndër më të suksesshmit për trajnerin Daja, pasi në atë sezon ka fituar Superligën dhe Kupën e Shqipërisë.

Ndërsa tashmë, pas largimit nga klubi i Partizanit, Daja mori drejtimin e Ballkanit, me të cilin është duke pasur një ecuri shumë pozitive dhe që nga ai moment kryesuesit e BKT Superligës njohin vetëm fitore.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...