Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Ndeshja e dytë radhazi, Eurosport i vendos notën Marash Kumbullës

Pas sfidës në Kupën e Italisë ndaj Genoas, Marash Kumbulla koleksionoi të dytën ndeshje radhazi si titullar me fanellën e Romës, teksa trajneri Jose Mourinho i besoi sërish mbrojtësit shqiptar këtë herë në kampionat ndaj Fiorentinës.

Verdhekuqtë dhe Kumbulla ishin autorë të një paraqitje pozitive me kryeqytetasit që triumfuan me rezultatin 2-0, falë një dygolëshi të Paulo Dybala. Në notat pas ndeshjes, Eurosport vlerësoi me notën 6 paraqitje e Marash Kumbullës duke e cilësuar atë si të mjaftueshme.

“Nuk shkëlqen si kundër Genoas, por paraqitja ishte gjithsesi e mjaftueshme”, shkruan Eurosport për shqiptarin. Këtë sezon, paraqitjet e Kumbullës me Romës kanë qenë me pikatore ndërsa shpesh është përmendur edhe opsioni për të ndryshuar ambient, megjithatë dy ndeshjet e fundit mund të “lëkundin” hierarkitë e trajnerit Mourinho për t’i dhuruar më shumë hapësira lojtarit 22-vjeçarit.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...