Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

“Ndeshja e kthimit” / Shqipëria U-19 luan miqësoren e dytë ndaj Malit të Zi U-19 në “Loro Boriçi”

Kombëtarja shqiptare U-19 ka luajtur sot edhe miqësoren e dytë ndaj Malit të Zi U-19, që është zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës. Sfida “e kthimit” u fitua me rezultatin 2-3 nga malazezët, që arritën të ishin më të saktë para portës këtë herë.

Shqipëria e nisi ndeshjen me këtë formacion: Endri Dema, Daniel Hysaj, Romeu Abazaj, Bilario Azizi, Renaldo Torraj, Artyon Ramaj, Rrok Toma, Kevin Shkurti, Krenaj Skënderaj, Khalil Taleb, Gjergji Kote.

Ashtu si edhe në ndeshjen e parë golat për kuqezinjtë erdhën nga këmbët e Kevin Shkurtit dhe Rrok Tomës. Shkurti realizoi me penallti në minutën e 62-të, ndërsa Toma shënoi golin e dytë të sfidës në minutën e 80-të, por që nuk ndikoi ne rezultatin përfundimtar me Malin e Zi U-19 që fitoi 3-2. Në pjesën e dytë tekniku Armando Cungu aktivizoi edhe lojtarët që kishte në dispozicion, duke bërë shumë ndryshime në formacion.

Ndeshja e parë miqësore e luajtur në Podgoricë u fitua nga Shqipëria U-19 e drejtuar nga trajneri Cungu me rezultatin 2-1. Duhet thën se këto dy teste ishin mjaft të vlefshme për Kombëtaren U-19 për të parë gjendjen e lojtarëve më të spikatur të kësaj grup-moshe.

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...