Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Ndeshja e prapambetur në Kosovë, Ballkani fiton dhe i bën “presion” Dritës

Ballkani triumfoi me rezultatin 0-3 në transfertën e prapambetur ndaj Llapit. Të besuarit e trajnerit Ilir Daja u rikthyhen te tre pikët pas barazimit me Trepçen ndërsa në sfidën ndaj Llapit evituan hapat fals.

Ballkanit ia bëri punën më të lehtë goli i realizuar në pjesën e parë nga ana e Albion Rrahmanit, ndërsa në fraksionin e dytë, në harkun e tre minutave erdhën edhe golat nga ana Thaqit e Korenicës.

Pas këtij suksesi, Ballkani ngjitet në vendin e dytë të klasifikimit me 37 pikë, një më pak se kryesuesit e Dritës që duhet thënë se kanë një ndeshje më shumë. Nga ana tjetër, Llapi mbetet në vendin e gjashtë me 20 pikë.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...