Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Ndeshja me Çekinë, tifozi nga Praga: Kemi një skuadër të mirë, kanë ardhur mbështetës nga e gjithë bota  

Kombëtarja shqiptare ndodhet në Pragë, ku mbrëmjen e kësaj të enjteje do të ndeshet me Republikën Çeke për kualifikueset e EURO 2024, sfidë që transmetohet live në “SuperSport 2”/Digitalb.

Gazetari i SuperSport, Elvis Rexha, që do jetë me ne në një maratonë transmetimi në “Sport News” nga Praga, na tregon nga afër se si po pritet kjo ndeshje nga “lojtari i 12-të”, tifozët e Kombëtares “kuqezi”.

Lexoni edhe:

Një nga tifozët e Kombëtares, Juljan Tereziu, theksoi se skuadra luan shumë mirë, ndërsa shtoi se tifozeria do të dhurojë spektakël sot në Pragë.

Tifozët në Pragë: “Në çdo ndeshje emocionet janë të ndryshme, ndërsa këtu na duket vetja si në Tiranë. Tifozët kanë ardhur me autbosusa, makina apo avionë dhe kemi ardhur për Kombëtaren.  Ekipi kombëtar na bashkon të gjithë diasporën dhe na jep emocione.”

Çfarë pret sot?  “Kemi një skuadër dhe një grup shumë të mirë, skuadra luan shumë mirë.”

Surpriza:Surpriza ka gjithmonë, tifozët kanë ardhur nga të gjitha anët dhe do të jemi aty për Kombëtaren. Do digjet Praga sot.”

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...