Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Ndeshje kartonësh, Mallorca-Valencia përfundojnë sfidën me nga 10 lojtarë

Valencia ka fituar me rezultatin minimal 0-1 në transfertë, në takimin e raundit të 26-të të La Ligës, kundër Mallorcas.

Goli i vetëm i kësaj sfide ka ardhur në minutën e 4’, kur Gabriel Paulista i dha avantazhin ekipit të tij. pavarësisht faktit qe lojën më të bukur e bënë vendasit, fati ishte në anën e miqve, që mundën të largoheshin me tre pikët, por njëkohësisht edhe me gjashtë kartonë të verdhë dhe një të kuq. Vetëm në pjesën e parë te Valencia u morën katër kartonë të verdhë.

Teksa pjesa e dytë do të vinte më e luftuar nga të dyja skuadrat, por pa finalizime. Në minutën e 85-të Mallorca mbeti me 10 lojtarë në fushë pasi Garcia doli jashtë me të kuq. Valencia mbajti superioritetin numerik deri në minutën e 90+2’, pasi Moriba mori dy kartonë të verdhë një në minutën e 88’ dhe më pas në të 90+2’, duke marrë në këtë situatë të kuq dhe dalë kështu nga fusha e lojës.

Kjo përballje u mbyll me nga 10 lojtarë për të dyja skuadrat, por në fund ishte Valencia ajo që mori tre pikët.

Pas javës së 26-të Mallorca renditet e 16-ta me 26 pikë, teksa Valencia e 9-ta me 33 pikë të grumbulluara.

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...