Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Ndeshje perfekte”, Guardiola: Haaland fitues serial, çfarë talenti!

Manchester City shkatërroi 7-0 Leipzigun dhe u kualifikua në çerekfinalet e Champions League. Erling Haaland shkëlqeu me pesë gola, duke u bërë lojtari më i ri dhe më i shpejtë që shënon mbi 30 gola në këtë kompeticion.

Pep Guardiola vlerësoi performancën e djemve të tij, ndërkohë që u ndal edhe te bomberi norvegjez. “Të gjithë zhvilluan një paraqitje shumë të mirë, nga minuta e parë deri tek e fundit. Luajtëm shumë mirë edhe pa top.

LEXO EDHE:

Shënuam shumë gola, Haaland u tregua fantastik, por edhe lojtarët e tjerë ishin super. Erling është një djalë i jashtëzakonshëm, talenti i tij është i pafund. Ai ka fuqi, mentalitet: është një fitues serial.

Edhe në të kaluarën kemi shënuar shumë gola: katër Realit, gjashtë Monacos dhe katër Tottenhamit. Por jemi eliminuar shumë herë, pasi kemi pësuar shumë gola. Në këto momente, djemtë po bëjnë mirë edhe në prapavijë”, u shpreh spanjolli.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...