Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Ndihem i vetmuar”, befason ylli i Bayernit: E frikshme jeta që po bëj

Alphonso Davies po e shijon në maksimum aventurën me Bayern Munchen, por jo aq shumë jetën larg futbollit dhe stërvitjeve të përditshme. Deklarata e fundit e “raketës” së krahut të majtë ka shkaktuar debat dhe shumë diskutime në Gjermani.

Jeta si futbollist profesionist është fantastike, relaksohesh dhe argëtohesh. Por pas stërvitjes nuk kam çfarë të bëj, pasi nuk kam familje dhe e dashura nuk jeton me mua.

Lexo edhe:

  1. EURO 2024/ Poloni-Shqipëri në shifra, ja cila skuadër rezulton favorite
  2. VIDEO/ Rashica “fal” Izraelin, Kosova merr një pikë në Tel Aviv
  3. VIDEO/ Gjunjëzon amerikanin në vetëm 3 raunde, Prenga ngre lart dy tituj kampion bote
  4. Sulmuesi italian, i zhgënjyer nga Mancini: Kam shënuar gola, por kombëtarja më injoron

Kam rreth pesë miq, por në thelb jam i vetmuar. Ndihem si një humbës popullor. Është e frikshme të mos kesh diçka për të bërë, veçanërisht kur miqtë e tu janë të zënë duke punuar”, deklaroi Davies.

22-vjeçari është pjesë e kampionëve të Gjermanisë prej janarit të vitit 2019. Anësori i majtë numëron 36 ndeshje dhe 13 gola me kombëtaren e Kanadasë.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...