Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Ndihem mbi re, Roma shtëpia e dytë”, rinovon “luftëtari” verdhekuq

Rinovim i rëndësishëm te Roma. Finalistët e Europa League, kanë zgjatur bashkëpunimin me Bryan Cristanten deri në vitin 2027.

Mesfushori 28-vjeçar, i cili aktivizohet edhe në qendër të prapavijës, luan me verdhekuqtë prej verës së vitit 2018.

Ndërkohë që është pjesë e rregullt e kombëtares italiane gjatë viteve të fundit, duke fituar edhe Euro 2020.

Roma është bërë familja ime e dytë. Rinovimi i kontratës sime ishte një qëllim dhe dëshirë. Dhe jam i lumtur që e realizova. Ndihem për mrekulli, ndihem mbi re…

Lexo edhe: 

Dua të falënderoj pronarët dhe klubin për kontratën e re. Do të vazhdoj të jap maksimumin për këtë fanellë dhe për tifozët.

Ata janë shumë kërkues, por të japin edhe më shumë se çfarë kërkojnë”, deklaroi Cristante pas firmës mbi kontratën e re.

Sezonin e kaluar fitoi Conference League me Romën, falë suksesit 1-0 në “Air Albania” përballë Feyenoordit, ndërsa këtë sezon i shkoi shumë pranë suksesit në Europa League.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...